24.06.2015

Dzień Talentów 2015

Dnia 24 czerwca br. w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Talentów. Na scenie zaprezentowali się uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach w mijającym roku szkolnym.

MUZYKA

Jako pierwsza zaśpiewała Patrycja Faber, która była reprezentantką naszej szkoły w Konkursie Kolęd i Pastorałek w Barwałdzie Dolnym oraz w czasie Dni Papieskich w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wykonała utwór Natalii Kukulskiej „Dłoń”.

Potem na scenie pojawiły się Wiktoria Mydlarz i Gabriela Lasak, które zdobyły wyróżnienie w Gminnym Festiwalu Piosenki Polskiej . Zaśpiewały utwór Sylwii Grzeszczak pt. Księżniczka.

Następnie pojawiła się Julia Bucka, która zdobyła III miejsce we wspomnianym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Barwałdzie Dolnym. Zaśpiewała piosenkę pt. „Nadzieja”.

Następna zaprezentowała się Agnieszka Suchan z utworem pt. „Zakazany owoc” Krzysztofa Antkowiaka. Tym właśnie utworem Agnieszka wywalczyła III miejsce w Gminnym Festiwalu Piosenki Polskiej

W konkursach muzycznych brały również udział Izabela Frączek oraz Klaudia Korzeniowska z kl. I gimnazjum, która uplasowała się na III miejscu w Konkursie Kolęd i Pastorałek w Barwałdzie Dolnym.

Na scenie zaprezentowała się też Magdalena Tatar, która rozwija swój talent muzyczny uczęszczając do szkoły muzycznej. Magda zagrała na skrzypcach utwór pt. „Barka”.

PLASTYKA

W naszej szkole nie brak również talentów plastycznych.

W tym roku szkolnym II miejsce w konkursie plastycznym Talenty zdobył Dawid Paździorko, zaś w kategorii gimnazjum III miejsce Krzysztof Pocztowski , a wyróżnienie Jakub Mirocha.

Szczególne zdolności w tym kierunku przejawiają także Wiktoria Mydlarz i Patrycja Faber, których prace dekorowały scenę. Również w kategorii plastyka doceniono Krzysztofa Pocztowskiego , który zdobył I miejsce w gminnym konkursie na najładniejszy łańcuch choinkowy oraz I miejsce w konkursie na najładniejszą ozdobę wielkanocną.

Wspomnieć należy także Rocha Zajączkowskiego , który zdobył III miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym „Moja rodzina 20 lat później”.

JĘZYK POLSKI

W listopadzie miał miejsce Gminny Konkurs Ortograficzny „Andrzejki z Ortografią”. Okazało się, że bezkonkurencyjny był Dawid Paździorko, uczeń kl. IV, który uplasował się na I miejscu zdobywając tym samym tytuł Gminnego Mistrza Ortografii.

MATEMATYKA

Wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie matematycznym KANGUR zdobyli Dominik Sternal oraz Kamil Wodniak.

Uczennica kl. III gimnazjum Monika Sternal została finalistką Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla Gimnazjalistów.

HISTORIA

Wspomnieć należy także ucznia, który został wyróżniony w etapie wojewódzkim konkursu na prezentację multimedialną „Ślady Solidarności w historii mojego regionu” organizowanego w ramach projektu „Szlakiem Małopolskiej Solidarności”. To Patryk Łuczak, uczeń kl. I gimnazjum.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Szóstoklasistka Karolina Reszkiewicz jest finalistką Wojewódzkich Biegów Przełajowych, zaś Adrian Turek zdobył I miejsce w gminnym konkursie „Bieguś Kalwaryjski”. Ci sami uczniowie brali udział w turnieju na najsprawniejszego ucznia, uzyskując wysokie lokaty - Karolina II, a Adrian VI miejsce.

Dużymi sukcesami sportowymi może się też pochwalić Wojciech Gnojek, który zajął m. in. III miejsce w Pumptracku II Mistrzostwach Bielska - Białej, V miejsce w Mistrzostwach Polski BMX w jeździe indywidualnej i V miejsce w kategorii MŁODZIK w IV Edycji Pucharu Polski.

Gratulacje należą się teżMichałowi Bodnarowi i Kamilowi Wodniakowi za ich osiągnięcia w tenisie stołowym. Kamil Wodniak zajął II miejsce w turnieju z okazji Dni Papieskich, a Michał Bodnar IV miejsce w finale igrzysk powiatu wadowickiego.

RównieżPrzemysław Gębala zajął III miejsce w sieciowych mistrzostwach Kwietnej Mili.

Karolina Reszkiewicz trenuje również karate i w tej dziedzinie także osiąga znaczące sukcesy.

Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych i życzenia dalszych sukcesów!

Zobacz galerię zdjęć

powrót