"MISTRZ RACHUNKÓW 2010" klas II - III

W dniu 12 maja 2010 roku w Szkole Podstawowej w Barwałdzie Średnim odbyła się VIII edycja Gminnego Konkursu "Mistrz Rachunków 2010"

O tytuł Mistrza Rachunków klas II i III walczyli reprezentanci 11 szkół naszej gminy.


Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia, integrowanie zespołów uczniowskich na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska.


Zadania konkursowe opracowali nauczyciele kształcenia zintegrowanego ze Szkoły Podstawowej w Barwałdzie Średnim: mgr D. Pająk, mgr D. Grochowska, mgr J. Wróbel

Zadania były tak skonstruowane, że pozwalały ocenić poziom wiedzy matematycznej uczniów, a dzieciom stwarzały okazję dobrej do dobrej zabawy.

Prace konkursowe oceniała komisja w składzie:
mgr Danuta Pająk - SP w Barwałdzie Średnim
mgr Danuta Grochowska - SP w Barwałdzie Średnim
mgr Iwona Wróbel - SP w Barwałdzie Średnim
mgr Teresa Łyczak - ZS nr 6 w Leńczach
mgr Maria Dźwierzyńska - ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej
mgr Bernadetta Paleczna - ZS nr 5 w Barwałdzie Górnym

Tytuł Gminnego Mistrza Rachunków 2010 zdobyli:
Krzysztof Moskała kl.II - ZS nr 4 w Zebrzydowicach
Patrycja Papież kl.III - ZS nr 4 w Zebrzydowicach

Miejsce II zajęli uczniowie:
Sebastian Blak - kl.II - ZSP w Stanisławiu Dolnym
Kacper Kania - kl.III - ZS nr 2 w Brodach

Miejsce III zajęli uczniowie:
ex Kamil Magiera - kl.II - ZS nr 6 w Leńczach
ex Wojciech Warmuz - kl.II - ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej
Aleksandra Łabędzka - kl.III - ZS nr 3 w Przytkowicach

Wyróżnieni otrzymali:
Adrianna Guzik - kl.II - ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej
Gabriel Kaźmierczak - klIII - SP w Podolanach
Adrianna Graca - kl.III - ZS nr 2 w Brodach

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, natomiast zdobywcy głównych miejsc otrzymali nagrody książkowe

Serdecznie dziękujemy panu Burmistrzowi za wsparcie finansowe

Dziękujemy również nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu i zapraszamy do licznego udziału w edycji "Mistrz Rachunków 2011"

Danuta Grochowska, Danuta Pająk, Iwona Wróbel

"Mój region na tle historii najnowszej- sprawozdanie z wycieczki" - konkurs historyczny

W związku z Rokiem Historii Najnowszej uczniowie gimnazjum wzięli udział w zorganizowanym przez kuratorium konkursie historycznym "Mój region na tle historii najnowszej - sprawozdanie z wycieczki". Do konkursu zgłosiły się trzy drużyny. W lutym i marcu uczniowie pod opieką nauczyciela historii uczestniczyli w wycieczkach tematycznych do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Następnie uczniowie przygotowali sprawozdania z dokumentacją fotograficzną w formie gazety szkolnej (praca Pauliny Paździorko, Justyny Moskały i Karoliny Kowalczyk - Wadowickie ślady Karola Wojtyły) i prezentacji mutlimedialnej (praca Michała Karomańskiego Karola Janickiego i Jakuba Meraka - Ku pamięci poległych oraz praca Artura Mąki, Klaudii Wilk i Kamila Pająka - Pomniki papieskie na Ziemi Wadowickiej)

Komisja złożona z nauczyciela historii Bogusława Porzuczka i nauczycielki języka angielskiego, przewodnika beskidzkiego Małgorzaty Malciak wybrała dwie najlepsze prace, które zostały skierowane na finał konkursu do Krakowa.

Zobacz prace uczniów

Małopolski Konkurs Humanistyczny

Czworo uczniów naszej szkoły brało udział w Małopolskim Konkursie Humanistycznym. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się uczennica klasy V Marta Pacut.

7 stycznia br. odbył się szkolny konkurs czytelniczy organizowany corocznie przez nauczycielkę j.polskiego Monikę Babicz. Tym razem dotyczył znajomości książki "Akademia pana Kleksa".
W konkursie wzięło udział 6 uczniów z klas IV- V.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce - Marta Pacut (kl. V)
II miejsce - Magdalena Porzycka (kl. V)
III miejsce - Klaudia Glanowska ( kl. IV)

8 lutego w CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej miał miejsce Gminny Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowali czwartoklasiści Karolina Mydlarz i Eryk Węgiel, którzy wygrali szkolne eliminacje.

9 lutego uczennica klasy V Marta Pacut wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym organizowanym przez Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego w Krakowie. Konkurs dotyczył znajomości książek Lucy Maud Montgomery - "Emilka ze Srebrnego Nowiu" i "Emilka dojrzewa". Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

26.02 - HURRA! Mamy już wyniki konkursu czytelniczego z Krakowa. Marta Pacut zdobyła 2 miejsce w województwie!!! To ogromne osiągnięcie, gdyż w konkursie brało udział aż 118 uczestników! Wielkie BRAWA dla Marty i życzenia dalszych sukcesów!