INFORMACJE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW.


Drodzy Rodzice klasy VI
Ze względu na trudności w zakupie podręcznika do języka angielskiego „Today 3” w starej wersji, proszę zakupić ten sam podręcznik w wersji wieloletniej, razem z ćwiczeniami w pełnej wersji.
Przepraszam za zamieszanie.
Małgorzata Malciak

ROK SZKOLNY 2014/2015

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2015/2016
Rozpoczęcie roku szkolnego - 1 września
 • 1. MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE PARAFIALNYM W BARWAŁDZIE DOLNYM O GODZ. 8.00
 • 2. PO MSZY ŚWIĘTEJ ROZPOCZĘCIE W SZKOLE NA SALI ŚWIETLICOWEJ.
 • 3. SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI W KLASACH PO ROZPOCZĘCIU OFICJALNYM.  Ważne telefony (format pdf)
 • Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej
 • Leczenie uzależnień
 • Ogólnopolskie telefony zaufania
 • Pomoc specjalistyczna

Wykaz podręczników - szkoła podstawowa i gimnazjum - rok szkolny 2014/2015REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2014/2015

Zasady rekrutacji - plik pdf
ZDROWE ODŻYWIANIE
Małopolski Program Zdrowotny

Zgodnie z założeniami Kuratorium Oświaty w Krakowie, ten rok szkolny kładzie szczególny nacisk na edukację zdrowotną, dlatego w naszej szkole będą obywać się różnee akcje i działania związane z promocją zdrowia. Zachęcamy do pielęgnowania zdrowych nawyków żywieniowych w Państwa domach.

Organizm potrzebuje wielu różnych składników odżywczych, których obecność jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Składniki te przyjmuje w postaci pokarmu. Dlatego odżywianie ma wpływ na samopoczucie, wygląd skóry oraz prawidłową prace organizmu.

W związku z wdrażaniem w naszej szkole Małopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej warto przypomnieć zalecenia dotyczące zdrowego odżywiania wg Instytutu Żywienia i Żywności.

  ZALECENIA dotyczące zdrowego odżywiania
 1. Jedz regularnie min. 5 razy dziennie mniejsze porcje.
 2. Pij dużo wody niegazowanej (wg zaleceń 2-2,5 l).
 3. Zmniejsz spożycie soli (najlepiej zrezygnuj z jej stosowania podczas przygotowywania posiłków, zastąp ją ziołami. Zioła nadadzą potrawie smak i aromat).
 4. Ogranicz spożycie tłuszczu. Tłuszcze pochodzenia zwierzęcego zastąp roślinnymi (które są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe NNKT np. oliwa z oliwek, olej winogronowy).
 5. Mięso i jego przetwory jedz w umiarkowanych ilościach 2-3 w tygodniu.
 6. Codziennie jedz produkty zbożowe, warzywa i owoce.
 7. Mleko i jego przetwory spożywaj 2-3 razy dziennie.
 8. Słodycze spożywaj w ilościach umiarkowanych.
 9. Codzienną dietę komponuj tak, aby zawierała różnorodne produkty pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.
 10. Unikaj alkoholu.
 11. Pamiętaj o aktywności fizycznej.

Ważną sprawą jest, by dzieci od najmłodszych lat były świadome wagi zdrowego odżywiania, które zapewnia wszystkie ważne składniki pokarmowe. Dlatego podstawę drugich śniadań w szkole powinna stanowić wartościowa kanapka (najlepiej z ciemnego pieczywa) praz porcja owoców i warzyw, woda niegazowana, a nie pączek, drożdżówka czy paczka chipsów. Warto wspomnieć, iż w skali naszego kraju wzrasta ilość przypadków otyłości wśród dzieci i nie należy tego problemu lekceważyć.

WYRABIAJMY WSZYSCY ZDROWE NAWYKI ŻYWIENIOWE U NAS SAMYCH I NASZYCH DZIECI!
Sprawozdanie z konferencji na temat bezpieczeństwa w czasie EURO 2012

Dnia 28 marca 2012r. w ZS nr 3 w Wadowicach odbyła się konferencja szkoleniowa dla nauczycieli uczących w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych, dotycząca bezpieczeństwa w czasie EURO 2012.
Organizatorami spotkania było Kuratorium Oświaty oraz Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Polska będzie gościła 13 drużyn sportowych. Mecze zostaną rozegrane w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku. Te miasta oraz miasta goszczące sportowców będą strefami zagrożenia. W pobliskim Krakowie mieszkać będą reprezentacje sportowe z Wielkiej Brytanii, Włoch i Holandii. Obok tysięcy kulturalnych kibiców i turystów, miasto zgromadzi pseudokibiców, których nie zabraknie na ulicach miasta i w środkach komunikacji.

Szczególne zagrożenie stanowić będą grupy przestępcze z całej Europy, które będą chciały zarobić na tym wydarzeniu sportowym poprzez: nielegalny handel fałszywymi biletami na mecze, wprowadzania w obieg fałszywych pieniędzy, rozprowadzanie narkotyków. Należy obawiać się również prostytucji i handlu ludĽmi.
Musimy być zatem wyczuleni na zawieranie nowych znajomości. Nie reagujmy na zaczepki i obietnice, nie spacerujmy samotnie, przebywajmy w towarzystwie dorosłych. Rodzice powinni znać miejsce pobytu swoich dzieci w czasie trwania w Polsce EURO 2012 oraz wiedzieć z kim dziecko prowadzi rozmowy przez internet. Nauczyciele natomiast są zobowiązani do szczegółowego w tym czasie monitorowanie obecności wychowanków w szkole.

Pan komisarz Wojciech Chechelski poinformował nas o wpisaniu do telefonów komórkowych skrótu I.C.E., który jest informacją dla służb ratowniczych, do kogo mają zadzwonić, w razie nagłego wypadku. Pod tym skrótem powinien być umieszczony numer telefonu do najbliższej osoby.

Jeżeli już będziemy uczestnikami piłkarskiej imprezy, pamiętajmy, aby bezwzględnie słuchać służb porządkowych i unikać zagrożeń. Mistrzostwa Europy, które rozpoczną się już 8 czerwca będą wielkim świętem dla miłośników piłki nożnej.
Życzymy sobie wszyscy dobrego, mądrego i bezpiecznego kibicowania naszej piłkarskiej reprezentacji.Sześciolatek w szkole.

Szanowni Rodzice to Wy podejmujecie decyzję o posłaniu sześciolatka do szkoły, decyzję która powinna być w pełni świadoma. Poniżej zamieszczamy odnośniki do stron zajmujących się tą tematyką.

   oraz

Blog kamipanii organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Krakowie

Sześciolatek-w-szkole  Strona na facebooku założona przez Kuratorium Oświaty w Krakowie
Wykaz podręczników.

Wykaz podręczników - szkoła podstawowa i gimnazjum- rok szkolny 2012/2013
Uwaga! Do przeglądania zawartości plików niezbędny jest program Acrobat Reader.
Do pobrania tutaj.