17.10.2016

Wycieczka Przedszkolaków

W dniu 17.10.1016 roku wyruszyliśmy na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. 5-latki razem z Panią Moniką wybrały się do Wadowickiego Centrum Kultury, aby obejrzeć spektakl teatralny pt. „Baśnie braci Grimm” przygotowany przez aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.

W trakcie przedstawienia dzieci miały okazję zobaczyć fragmenty znanych im bajek: „Czerwonego Kapturka”, „Śpiącej królewny”, „Żabiego króla”, „Wilka i siedem koźlątek”. Sprytne połączenie tych utworów nie pozwoliło dzieciom się nudzić, a ruchoma i kolorowa scenografia przyciągała ich uwagę.

3 i 4 - latki wraz z Panią Żanetą pojechały do Centrum Zabaw „Fadolandia” w Wadowicach. Przed rozpoczęciem zabawy Przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej.

Wielką frajdą okazała się konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini pojazdów, samochodów oraz piętrowego domku. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z Fadolandią i wróciły do przedszkola.

Zobacz galerię zdjęć

powrót